Plaka tanıma ile otopark ücret tahsilatı yapabilirsiniz.İhtiyaç duymanız durumunda,
sistem bilet makinalarına entegre olarak da çalışabilir.

OTOPARK DOLULUK

Otopark giriş veya çıkışlarına opsiyonel olarak LED ekranlar konulabilir. Böylece girişte doluluk oranı ile birlikte istenilen mesajların araç sürücülerinin izlemesi sağlanır.

Ücretli otopark sistemi nasıl çalışır?

Plaka tanıma sistemi ile  otoparka giren aracın plakası sistem tarafından okunarak giriş yaptığı saat kaydedilir. Çıkışta  aynı aracın plakası tekrar okunarak içeride kalma süresi giriş saatinden farkı alınarak sistem tarafından otomatik olarak hesaplanır . 

Giriş yapacak aracın plakası ücretli otopark plaka tanıma sistemi tarafından okunur otopark bariyeri açılır. Giriş yapacak olan kişi abone ise abone bilgileri sistem tarafından otomatik sorgulanır ve durumuna göre giriş yapabilir. Abonelik ücretini aksatma, kara listeye alınma , aboneliğin bitmesi gibi durumlarda bariyer açılmaz.

Otopark çıkışı sırasında İçeride belirli bir süre kalan araç çıkıştaki ödeme noktasına gidip plaka bilgisini görevliye söyler. Görevli ücretli otopark plaka tanıma sistemi ile plakayı sorgular , ücret tahsilatını yapar ve sisteme ödendi bilgisini onaylar. Program çıkış zamanından giriş zamanını çıkararak içeride kalınan net zamanı bulur ve daha önceden girilen saatlik ücrete göre toplam ödenecek ücreti gösterir. Bu ücreti alan otopark görevlisi onayı ile gibi araç çıkışı için  otopark bariyeri açılarak aracın  çıkışı sağlanır. Aboneler ise abonelik koşullarını yerine getirdikleri sürece çıkışta plaka bilgilerinin ücretli otopark plaka tanıma sistemi  tarafından tanınması ile otomatik geçiş yaparlar.

TOP