ÜCRETLİ OTOPARK PLAKA TANIMA YAZILIMI ÖZELLİKLERİ

Plaka tanıma ile otopark ücret tahsilatı yapabilirsiniz. İhtiyaç duymanız durumunda sistem bilet makinalarına entegre olarak da çalışabilir.

Ücretli otopark sistemi nasıl çalışır? Plaka tanıma sistemi ile otoparka giren aracın plakası sistem tarafından okunarak giriş yaptığı saat kaydedilir. Çıkışta aynı aracın plakası tekrar okunarak içeride kalma süresi giriş saatinden farkı alınarak sistem tarafından otomatik olarak hesaplanır . Giriş yapacak aracın plakası ücretli otopark plaka tanıma sistemi tarafından okunur otopark bariyeri açılır. Giriş yapacak olan kişi abone ise abone bilgileri sistem tarafından otomatik sorgulanır ve durumuna göre giriş yapabilir. Abonelik ücretini aksatma, kara listeye alınma , aboneliğin bitmesi gibi durumlarda bariyer açılmaz. Otopark çıkışı sırasında İçeride belirli bir süre kalan araç çıkıştaki ödeme noktasına gidip plaka bilgisini görevliye söyler. Görevli ücretli otopark plaka tanıma sistemi ile plakayı sorgular , ücret tahsilatını yapar ve sisteme ödendi bilgisini onaylar. Program çıkış zamanından giriş zamanını çıkararak içeride kalınan net zamanı bulur ve daha önceden girilen saatlik ücrete göre toplam ödenecek ücreti gösterir. Bu ücreti alan otopark görevlisi onayı ile gibi araç çıkışı için otopark bariyeri açılarak aracın çıkışı sağlanır. Aboneler ise abonelik koşullarını yerine getirdikleri sürece çıkışta plaka bilgilerinin ücretli otopark plaka tanıma sistemi tarafından tanınması ile otomatik geçiş yaparlar. Tüm araçların giriş ve çıkış esnasında araç resimleri çekilerek sisteme kaydedilir . Raporlar araç resimleri ile birlikte otopark ücretleri listesini günlük /haftalık / aylık olarak sorgulanabilmektedir. Otopark giriş veya çıkışlarına opsiyonel olarak LED ekranlar konulabilir. Böylece girişte doluluk oranı ile birlikte istenilen mesajların araç sürücülerinin izlemesi sağlanır.

SINIRSIZ TARİFE PLANI OLUŞTURABİLME

Ücretli Otopark Plaka Tanıma Sistemi

NASIL ÇALIŞIR ?

 • Plaka tanıma sistemi ile  otoparka giren aracın plakası sistem tarafından okunarak, giriş yaptığı saat kaydedilir. 

 • Çıkışta, aynı aracın plakası tekrar okunarak içeride kalma süresi otomatik olarak hesaplanır ve bilgisayar ekranında ücret bilgisi gösterilir.

 • Sistem fiş ve bilet makinelerine entegre olarak çalışabilmektedir.

 • Plakası olmayan  araçlar resimleri çekilerek sisteme kaydedilir , ücretlendirme  işleyişi aynen devam ettirilir.

 • İhtiyaç duyulması durumunda bilet verme ve alma  makinası ile entegrasyon vardır.

 • Sınırsız tarife tanımlama

 

OTOPARKINIZ DAHA FAZLA KAZANSIN ?

 •  Varsayılan  tarife ile ABONE veya MİSAFİR için otopark  ücretini otomatik olarak hesaplama
 • Her abone için farklı tarife planı tanımlama ve abone geçişinde otomatik otopark ücreti hesaplama
 • Otopark ücreti Abone/ Misafir için ekleme ve çıkış kapısında tahsilat yapabilme.
 • Araç otopark çıkışı esnasında ücret tahsilatı nakit veya kredi kartı yapabilme
 • Dönemsel olarak farklı tarifeleri devreye alma
(Bayramlarda, gece - gündüz, yaz-kış ..gibi farklı ücretlendirme yapabilirsiniz)
 • Web raporlama ile bulunduğunuz her yerden online "Ücret Raporlarını" görme. Excel, pdf dosyalayabilme.
 • Tarife planı oluşturma, ücret raporlarını görme ve dosyalama için kullanıcı sınırlandırma ve yetkilendirme.
TOP